ZAKRSLÝ KRÁLÍK - NĚKDY pro rozlišení OZNAČOVÁN JAKO KRÁTKOUCHÝ - 

Jedná se o plemeno králíka,které má v dospělosti hmotnost kolem 1,0 -1,2kg,takže opravdu maličky (nemluvím o křížencích ze zverimexu,nýbrž o králíčkovi z chovu). (Standart udává hmotnost do max 1,6kg) Má jemnou srst,která nevyžaduje žádnou speciální péči ani česání.Králíčci mají krátká ouška,kulatou hlavičku.Bývají velmi aktivní a zvídaví společníci.

 

ZAKRSLÝ KRÁLÍK TEDDY

TEDDY králíček se vyznačuje dlouhou jemnou srstí,kterou je potřeba čas od času pročesat,nejedná se o žádnou časově náročnou činnost.Teddíci se projevují zvláště svou neobyčejně klidnou povahou,diky níž je využíváme k zooterapii,klienta zaujmou i svou srstí. ( Zde samozřejmě záleží na konkrétním jedinky pro zooterapii máme i jednoho zakrslého a dva beránky a rexíka). |Králíčci mají v dospělosti váhu kolem 1.2-1.4 kg,Díky srstí Vám mohou připadat větší,ale je to pouze optický klam.
Pro dlouhosrsté králíčky se nehodí jako podestýlka hobliny jelikož se jim mohou motat do srsti.Nejlepší je kobereček či peletky.
 
 

ZAKRSLÝ KRÁLÍK REX 

Rexíci mi zvláště přirostli k srdci,mají užasně jemnou sametovou srst,jednotlivé hloupky jsou kratší a kolmo k tělu,když králíček přelínává je to znát opravdu minimálně.Jsou aktivní,velmi vhodní i pro hop.Zvláštností je,že se miminka rodí s jemnou kudrnatou srstí a až po přelínání ji mají krásně hustou a neuvěřitelně příjemnou na dotek.